Americká hypotéka

Charakterizovat americkou hypotéku lze jednoduše, zkrátka jde o neúčelovou hypotéku. Ano, skutečně můžete peníze z americké hypotéky využít k čemukoli, tedy oficiálně vyjma podnikatelských účelů. Americká hypotéka, jakožto hypoteční úvěr bez účelů nese za nedokládání účelu jisté nevýhody, které se nacházejí ve vyšší úrokové sazbě oproti standardnímu hypotečnímu úvěru, dále taky zkrácenou splatnost a v neposlední řadě nižší LTV – tedy poměr výše úvěru k zajištění nemovité věci.

Parametry americké hypotéky:

úroková sazba je vždy vyšší minimálně o 1%, oproti účelovému hypotečnímu úvěru

splatnost je fixně stanovena na maximálních 20 let

LTV – tedy poměr výše úvěru k zajištění činí max. 70%

zajištění nemovitou věcí musí splňovat parametr vlastního bydlení, či vlastní rekreace

Parametry se liší v každé bance, a to přísněji než zde uvádíme!

Nejčastější využití finančních prostředků z hypotečního úvěru – konsolidace.

Pro tento produkt se zpravidla rozhodují klienti, kteří jsou vlastníci vhodné nemovité věci, která bude sloužit k zajištění a kteří potřebují neúčelové peníze. Takové prostředky použijí na konsolidaci svých nezajištěných neúčelových spotřebitelských úvěru na kterých mají vysokou úrokovou sazbu, případně na konsolidaci závazků od nebankovních institucí či fyzických osob, kde jsou úroky z takových půjček v desítkách procent. Konsolidace závazků klientům zajistí sloučení všech splátek do jedné a především za velmi atraktivní úrokovou sazbu ve srovnání se standardnímu nezajištěnými bankovními úvěry.

Nákup nemovitosti v zahraničí americkou hypotékou.

Vedle využití finančních prostředků ke konsolidaci závazků, lze tyto prostředky požít k nákupu nemovitosti v zahraničí, což standardně lidé v bankách doporučují i přes skutečnost, že lze nemovitost v zahraničí financovat standardním účelovým hypotečním úvěrem. Skutečnost doporučení sáhnout po americké hypotéce tkví v jednoduchosti, jelikož se vám zašlou peníze na váš účet a vy rozhodnete, jak s nimi naložíte. U standardního hypotečního úvěru musí být doložený všechny potřebné podklady, kterými jsou např. u koupi kupní smlouva aj. 

Nákup lodě, drahého vozidla financovaných americkou hypotékou.

Při pořízení lodě, či drahého vozidla se rozhodně dává smysl poohlédnou i po americké hypotéce, která může mít mnohem výhodnější podmínky financování než je tomu u leasingů či úvěru. Výhody tkví v úrokové sazbě, poplatcích, přístupnějších možnostech předčasného splacení úvěru, ale také v atraktivní délce splatnosti, díky které klient docílí nižší splátky. 

Závěrem k americké hypotéce.

Americká hypotéka je parádním nástrojem k získání neúčelových peněz. Bankovní trh nabízí celou řadu amerických hypoték, nicméně se liší podmínkami. Pokud nechcete ztrácet svůj čas, tak nám rovnou zavolejte.

Finance Morava

co je americká hypotéka?