Pojištění auta a cena pojištění auta

Někteří klienti nás kontaktují s dotazem, na jakou cenu pojištění auta se dostanou nebo se doptávají na orientační cenu havarijního pojištění. Vždy dostanou stejnou odpověď. Orientační cenu nelze bez kalkulace povinného a havarijního pojištění předem odhadnout. Do výpočtu ceny pojištění auta vstupuje nespočet parametrů o pojistníkovi, provozovateli a o jednotlivých technických údajích o vozidle. Bez vytvoření konkrétní nabídky nemůžeme určit orientační cenu pojištění vašeho auta.

Lze orientačně určit cenu havarijního pojištění?

Jeden nedávný příklad, který výše uvedené jen potvrdí. Náš klient chtěl pojistit vozidlo Mercedes E ve variantě havarijního pojištění All Risk včetně připojištění skel a maximální asistence, z důvodu častých pracovních cest v ČR i v zahraničí. Samozřejmě nechtěl zaplatit za kompletní pojištění auta 50.000 Kč a více, a věřte, že i takové nabídky se nám ve výběru pojišťoven objevily. Rekordmanem je nejmenovaná pojišťovna s cenou za povinné i havarijní pojištění za téměř 80 000 Kč! Ano, vidíte správně. Navíc nám klient sdělil, že jeho kamarád má podobné auto a platí za celkové auto pojištění kolem 24.000Kč. Potřebovali jsme pro klienta najít nejvhodnější nabídku, která by odpovídala všem jeho požadavkům za přijatelnou cenu.

Jak jsme se dostali na cenu pod 30 tisíc korun?

Opravdu žádná nabídka nevycházela okolo 24 tisíc korun se započtením obchodních slev, protože se nejednalo o totožný vůz ani o stejnou osobu pojistníka. Průměrná cena se pohybovala okolo 40 tisíc korun. Jediné, co bylo společné, tak byla značka Mercedes. Našemu klientovi jsme nakonec po maximálním posouzení a různých kombinací nalezli řešení a s cenou pojistného jsme se dostali pod 30 tisíc korun. Má sjednáno povinné ručení ve vysokých limitech 200 miliónů korun a havarijní pojištění ve variantě All risk, pojištění všech skel a bez limitní asistenční službu. Navíc spoluúčast u havarijních pojistných nebezpečí při opravě vozidla ve smluvním servise je pouze 1000 Kč. Náš klient má auto maximálně pojištěné a je maximálně spokojen, a to nás velice těší.

Pojištění auta aneb pojišťujete luxusní značku?

Například jen LED přední světlo na Mercedes třídy E stojí 40 000 Kč u neautorizovaného prodejce náhradních dílů. Otázkou je, kolik bude tohle světlo stát ve značkovém servisu Mercedes, pokud dojde k havárii, či nějakému „ťukanci na parkovišti“, což se stává téměř denně. Řešíte aktuálně nové auto pojištění? Nebo vám končí výročí pojistné smlouvy a chcete poradit, zda je vaše aktuální smlouva adekvátně nastavená? Zavolejte nebo napište, rádi vám s pojištěním vozidla pomůžeme.

Pojišťujte s námi! Finance Morava

Pojištění auta a cena pojištění auta