Neúčelová hypotéka k hypotéce.

Pokud již jeden hypoteční úvěr máte, řádně jej splácíte a uvažujete o dalších penězích, který byste rádi využili neúčelově, nebo k účelu který financovat hypotečním úvěrem nelze. Pak je neúčelová hypotéka naprosto vhodným produktem. Hlavním benefitem jsou totožné podmínky financování, takže na účelové části, která je použita např. za účelem nákupu nemovitosti, si můžete sjednat část určenou k neúčelovému využití. Úroková sazba, délka fixace úrokové sazby, splatnost, výše poměru úvěru k zajištění je totožné, což se mnohdy skutečně vyplatí.

Proč si vzít neúčelovou hypotéku?

Získáte 20-30% z objemu účelové hypotéky a můžete je použít k účelu, který běžná hypotéka nepokryje. Například vybavení domácnosti jako je gauč, volně stojící skříně, elektronika apod. Peníze získáte s výhodnějším úrokem než na běžných půjčkách a zároveň s delší splatností, takže to váš měsíční rozpočet příliš nezasáhne. O neúčelovou část si v některých bankách musíte zažádat souvisle s účelovou hypotéku. Nicméně existuje banka, která vám neúčelovou část hypotéky poskytne i později, až ji skutečně budete potřebovat.

K jakým účelům lze neúčelovou část sjednat?

Koupě nemovité věci včetně koupě spoluvlastnického podílu. Vypořádání spoluvlastnických či dědických nároků. Nákupu družstevního bytu s následným převodem do osobního vlastnictví. Výstavba rodinného či bytového domu. Rekonstrukce nemovitostí či jejich modernizace. Sloučení či konsolidace půjček spojené s bydlení. Refundace vlastních finančních prostředků vložených do nemovitosti.

Jaké jsou podmínky schválení neúčelové hypotéky?

Zásadní podmínka je dostatečná zástava, a to v podobě jedné či více nemovitých věcí, které slouží jako zajištění. Vždy se musíme vejít do 80% nebo 90% LTV. LTV znamená poměr výše úvěru k výši zajištění. Ostatní podmínky jsou běžnými jako je např. dostatečná bonita, řádné splacení stávajících závazků apod.

Pokud si s neúčelovou hypotékou nevíte rady, jelikož se v každé bance různě liší podmínky financování, tak nám zavolejte.

Finance Morava

Neúčelová hypotéka