Úvěry pro začínající podnikatele.

Stojíte na startu své podnikatelské dráhy? Máte vymyšlený business plán a nějaké vlastní peníze, které bohužel nestačí? Jaké jsou možnosti poskytování úvěrů pro začínající podnikatele se dozvíte v tomto článku.

Je jednoduché získat úvěr na startu podnikání bez historie?

Představa začínajících podnikatelů k poskytování podnikatelských úvěrů je celkem totožná. Podnikatelský úvěr nebude obtížné získat, jelikož mají novou živnost či firmu a banky je přece na startu jejich podnikatelské kariéry podpoří! Upřímně není tomu tak, jelikož bankám záleží na znalosti klienta a zejména u podnikatelů na jejich podnikatelské historii. Je zřejmé, že podnikatelské záměry mnohých začínajících podnikatelů nevyjdou podle jejich představ a podnikání se jednoduše musí ukončit. Toto je skutečné riziko, které banka vnímá.

Pouze dvě banky reálně umí financovat začínajícího podnikatele!

Na bankovním trhu existují pouze dvě banky, které umí zajistit financování úvěrem pro začínající podnikatele. Takový úvěr má však určitá omezení a jedno takové tkví v poskytovaném objemu, který činí 600.000 Kč. Nicméně za určitých podmínek se dostaneme až na úvěr ve výši 1.200.000 Kč se splatností 7 let. Tento úvěr lze poskytnou firmám a podnikatelům, a to do 3 let vzniku podnikatelského subjektu. Tyto úvěry jsou poskytovány a vedeny bez poplatků.

Váš podnikatelský plán je základ!

Před samotným poskytnutím úvěru pro začínající podnikatele však musíte mít velice detailně zpracovaný business plán. Pokud jej nemáte, rádi vám s tímto my, nebo financující banka pomůže. Doporučujeme však se nad podnikatelským plánem skutečně zamyslet a rozebrat jej do velkého detailu. Podnikatelský plán neslouží jenom pro banku, která poskytne úvěr pro vás jako začínajícího podnikatele, nýbrž slouží především pro vás.

Banka nebo nebankovní společnost?

Vedle bank se nacházejí nebankovní společnosti, které jsou schopny začínajícího podnikatele rovněž úvěrem financovat. Liší se však úvěrové podmínky a především úroková sazba. Napíšeme o tomto samostatný článek. Pokud v této oblasti tápete, obraťte se na nás.

Finance Morava

Úvěry pro začínající podnikatele