Podnikatelský úvěr na koupi výrobní haly.

Obrátil se na nás klient s poptávkou na zajištění financování výrobní haly pro jeho podnikání. Už více než 10 let, byl klient v pronajatých výrobních prostorách. Nějakou dobu si pokládal otázku, zda není ideální čas na pořízení vlastní firemní nemovitosti. Nějakou dobou myslíme něco okolo tří let. Nicméně nastala situace, která klienta postavila před hotovou věc, a sice ukončení nájemního vztahu pronajímatelem. 

Rozhodování klienta o nákupu haly bylo urychleno.

Rozhodování o pořízení vlastní podnikatelské nemovitosti bylo dokonáno. Představa stěhování do nových nájemních prostor pro klienta nebyla přípustná. Než nás klient oslovil, abychom zjistili všechny možnosti podnikatelského úvěru v rámci bankovního trhu, tak si zašel do své „domovské“ banky. Domovská banka je největší bankou co do počtu klientů v ČR a zároveň je zde klientem 15 let. Zasílá zde veškeré své příjmy. Musím upozornit na fakt, že ročně klient přes danou banku protočí více než 10mio. Kč, což není málo. Zároveň ve své bance využívá veškeré produkty od bankovních účtů přes pojištění, spoření, investice a také hypoteční úvěr. 

Nejlepší nabídka podnikatelského úvěru, byla v jiné bance!

Nabídku měl klient v ruce a domníval se, že je to ta nejlepší nabídka a že mu tuto skutečnost pouze utvrdíme. Nabídka obsahovala úrokovou sazbu, cenu za vypracování znaleckého posudku, cenu za zpracování podnikatelského úvěru, měsíční cenu za vedení podnikatelského úvěrového účtu. Nabídka byla komunikována jako finální bez změn. Tím, že preferujeme primárně banku klienta, ale zároveň máme větší vyjednávací váhu s bankou se požádalo stejnou banku o revizi nabídky. Banka nám revizi zajistila tak, že odpustila poplatek za vypracování ocenění, snížila cenu za zpracování úvěru o 50%. Úrokovou sazbu a měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu ponechala totožnou.

Srovnání nabídek financování je zásadní a nejde pouze o úrokovou sazbu.

Provedli jsme cenové srovnání konkurenčních bank, kde se každá jednotlivá nabídka nějak lišila, nicméně byla vybrána ta nejlepší. Podařilo se nám pro klienta v jiné bance vyjednat nižší úrokovou sazbu na podnikatelském úvěru o 1,5%.  Při objemu úvěru 5mio. Kč, jde taková sleva na měsíční splátce skutečně znát. Zároveň poplatek za vypracování ocenění se nám povedlo vyjednat na 0 Kč. Stejně tak poplatek za vedení úvěrového účtu se nám podařilo zajistit za 0 Kč a rovněž měsíční vedení úvěrového účtu.

Finální cenová nabídka podnikatelského úvěru.

Nejlepší nabídka ležela na stole a byla od jedné ze třech největších bank v ČR. Toto bylo pro klienta zajímavé, jelikož preferuje tuto silnou trojci bank. Podnikatelský úvěr se nám podařilo vyřídit za dva týdny! Pokračování o posouzení podnikatelské bonity a celkovému % vlastních zdrojů se dočtete v dalším článku.

Finance Morava

podnikatelský úvěr

5 komentářů

Komentáře jsou uzavřené.