Konsolidace půjček ušetřila 17.000 Kč

O konsolidaci půjček máme článek ve kterém vysvětlujeme co konkrétně konsolidace chcete-li sloučení půjček znamená a jaké výhody reálně přinese. Přikládáme i nezávislý článek o konsolidaci zde.

Co vám konsolidace půjček zajistí?

úsporu na úrocích (při konsolidaci půjček získáte vždy nižší úrokovou sazbu minimálně o 2%)

lepší přehled nad svými měsíčními výdaji (jedná splátka je jasná a přehledná)

nižší měsíční splátky úvěrů (konsolidace půjček vám sníží měsíční splátkové zatížení)

úsporu na poplatcích (mnohé bankovní či nebankovní společnosti na každém úvěru účtují nepatrný měsíční poplatek)

Náš aktuální klient měl dluh 150.000 Kč

Přišla nám poptávka od klienta, který potřeboval radu, jak reálně zaplatit na úvěru méně při zachování splátky a splatnosti. Rada je jediná a jednoduchá a to snížit úrokovou sazbu na stávajících úvěru čímž mimo jiné docílíme kratší splatnosti, nebo nižší splátky. Náš klient však preferovat především zachovat výši splátky a případnou kratší splatnost významně ocení. Při konsolidaci jednoho či více úvěrů jsme schopni téměř vždy garantovat snížení úrokové sazby minimálně o 2%. Zároveň je celková konsolidace bez poplatků a jiných nákladů. U tohoto případu se při propočtu snížení úrokové sazby dospělo k závěru, že celková úspora v případě konsolidace úvěrů bude ve výši 17.000 Kč.

Má smysl úspora při konsolidaci půjček ve výši 17.000 Kč?

Pro našeho klienta úspora ve výši 17.000 Kč smysl měla, jelikož jeho příjem činil cca 30tis. Kč, takže představa, že ušetří větší polovinu své mzdy se mu opravdu líbila. Otázka zda úspora v podobných částkách dává smysl je na každém z nás, nicméně osobně jsme přesvědčeni, že jde 17.000 Kč využít rozhodně lépe, než tyto peníze nechat bance. Musíme však říct, že se každý konkrétní případ musí propočítat, aby se skutečně znala finální částka úspory. 

Poplatky spojené s předčasným splacením úvěrů?

Některé banky účtují při celkovém doplacení úvěrů poplatek za předčasnou splátku, který se liší podle každé instituce. Před každou konsolidací půjček tuto skutečnost ověřujeme a počítáme úsporu odečtenou o tento náklad, takže se vždycky dopočítáme reálného čísla. Poplatek za předčasné splacení spotřebitelského úvěru nemají všechny banky a pokud ano, tak se zpravidla nejedná o nic dramatického.

Závěrem ke konsolidaci půjček

Konsolidace půjček dává v 95% reálný smysl, nicméně je vždycky důležité vše do detailu propočítat, aby se znalo finální číslo úspory. Myslete však na to, jak efektivně úsporu využít, rozhodně ji nedoporučujeme utratit za věci, které nepotřebujete, ale spíše doporučujeme uspoření této částky na budoucí spotřebu.

Finance Morava

konsolidace půjček

5 komentářů

Komentáře jsou uzavřené.