Hypotéka na starší rodinný dům

 
Pokud se rozhodujete pro nákup staršího rodinného domu, na který nemáte dostatek vlastních finančních prostředků v hotovosti, je volba financování hypotékou zcela jasná. Hypoteční úvěr je při nákupu staršího rodinného domu považován za tzv. cizí zdroje. Banky jsou vám schopny poskytnout maximální cizí zdroje ve výši až 90% z odhadní ceny zastavované nemovitosti.

Nejen při hypotéce na starší rodinný dům potřebujete 10% vlastních zdrojů!

Zbylých minimálně 10% musíte mít svých vlastních zdrojů a tyto se bance dokládají. Samozřejmě pokud disponujete větším objemem vlastních peněz jako je např. 20%, nebo 30%, tak vás banky za toto odmění nižší úrokovou sazbou, než která je u hypotečních úvěrů s 10% vašich vlastních zdrojů.

Na čem při nákupu staršího rodinného domu rozhodně nešetřit?

U nákupu staršího rodinného domu, který budete financovat hypotékou si mimo jiné musíte dát pozor na všechny právní správnosti. Lépe řečeno, zda kupovaný rodinný dům nemá nějaké právní vady. Osobně doporučuji všem kupujícím požádat nestranného advokáta o kontrolu. Pokud žádného advokáta neznáte, můžeme vám několik kvalitních advokátů doporučit.
 
Koupě rodinného domu je velká věc a z tohoto důvodu rozhodně nešetřete peníze na službách advokáta, stejně tak pokud zvažujete rekonstrukci najměte si stavitele, který se vám na vše koukne a sepíše položkový rozpočet co je opravdu nutné opravit a pak co vy osobně chcete nechat upravit. Zároveň pokud nejsou u staršího rodinného domu řešeny sítě ve smyslu užívacích práv, tak právě díky hypotéce a znalce, který se osobně vydá rodinný dům odhadnout a zkontrolovat vše potřebné čímž předejdete zbytečným budoucím problémům.

Hypotékou na starší rodinný dům jde financovat nejen koupě, ale i rekonstrukce!

Výhodou financování rodinného domu hypotékou je i možnost vymezit část hypotéky na rekonstrukci tohoto domu. Rekonstrukce je jen na vás, takže může být pouze částečná, ale také zcela komplexní. U položkového rozpočtu a plánování vybavení si dejte opravdu záležet na zjištění všech cen a nákladů, jelikož jen tak bude možné naplánovat veškeré financování.

Raději nám zavolejte o radu.

Vyřízení hypotečního úvěru není vždy snadné. Především jde o komplexní nastavení toto úvěru, které laik neodvodí a často bankovní pracovník nedomyslí. Z tohoto důvodu vám rádi pomůžeme, aby nákup staršího rodinného domu hypotékou, byla radost a ne starost.
 
Aleš, Finance Morava
nebankovní půjčka