Nebankovní půjčka.

Házet všechny nebankovní půjčky do jednoho pytle nejde. Nejde to ze stejného důvodu jako každý jiný produkt jako je např. auto. To že je můj Golf 7 věčně v poruše ještě neznamená, že sousedův Golf 7 je taky neustále v poruše. Stejným náhledem se musím koukat na nebankovní půjčky, jelikož klienta některé společnosti sedřou s kůže, ale jiné mu mohou skutečně pomoci. Pokud nevíte jak se v nebankovních půjčkách vyznat, jednoduše mi zavolejte.

Jaký je cílový trh nebankovních půjček?

Cílem nebankovních institucí je poskytnout financování klientům v širokém spektru využití. Nejčastěji se člověk setká s nebankovní institucí, když kupuje novou televizi, ihned přispěchá prodejce a nabízí bezúročnou půjčku od nebankovní instituce. Podobný scénář je v prodejně s nábytkem a takto můžeme pokračovat. Cílem je, aby si klient danou věc koupil a to nejlépe hned teď! Hned teď, aby se už nerozmýšlel, věci neodkládal, prostě koupil i když nemá dostatečnou finanční hotovost a odcházel šťastný domů. 

Nadhled nad nebankovní půjčkou.

Osobně na tento postup nebankovních půjček nahlížím tak, že vždycky se nejedná o nevýhodnou půjčku, ba dokonce naopak, když dodržíte splácení, skutečně mnohdy nic nepřeplatíte. Obrácenou otázkou je, zda produkt, který si vezete domu skutečně v tento moment potřebujete, nebo jestli jej vůbec chcete. Můžu konstatovat, že tento druh rychlých půjček nemusí být vždy špatný a že skutečně v některých konkrétních případech dává větší smysl než bankovní půjčka.

Internetové nebankovní půjčky…

Vedle účelových nebankovních půjček se vyskytují především na internetu krátké a rychlé neúčelové nebankovní půjčky. Půjčte si teď výhodně s RPSN 456%, splácet můžete týdně, no není to skvělé hlásí reklama? Ne není! Už jen to splácen týdně.. Komu z vás chodí výplata týdně, že si můžete dovolit splácet týdně? Kdo z vás vydělává tolik, že si může dovolit nákladovost nebankovní půjčky ve výši 456%? Teď si každý na tuto otázku odpovězte. Tyto druhy úvěrů rozhodně nikomu nedoporučujeme!

Existují i smysluplné nebankovní půjčky.

Vedle výše uvedených se může jednat o nebankovní účelové půjčky, ale i neúčelové, které mají pro klienta velice zajímavé podmínky. Zajímavé ve smyslu cenotvorby, a to včetně všech souvisejících nákladů a vedle toho širší možnosti metodického poskytování nebankovních půjček. Skutečně nebankovní půjčky mají oproti bankám mírnější podmínky poskytování úvěru.

Nebankovních institucí je celá řada, pokud si nevíte rady s výběrem tak mi raději zavolejte, jelikož zrovna pro vás může být zcela pohodově poskytovatelná bankovní půjčka.

Aleš, Finance Morava

nebankovní půjčka