Úvěr na auto

Pořízení automobilu na úvěr patří hned po hypotečním úvěru mezi dva základní a podle nás akceptovatelné úvěrové závazky klientů. Důvod pořízení automobilu na úvěr je zřejmý, ceny vozu se pohybují ve stovkách tisíc. Ne každý člověk takovými penězi disponuje a může je v daný moment použít.

Nákup auta v bazaru a jejich úvěr na auto…

Při nákupu staršího vozu v bazaru je vždy nabízeno ,,výhodné“ financování vozidla. Standardně se jedná o úvěrové produkty nebankovních institucí se kterými je spojena vysoká nákladovost takového úvěru. Nejde pouze o základní roční úrokovou sazbu, ale především o RPSN. Tedy roční procentuální sazbu nákladů do které jsou započteny i související náklady jako je např. poplatek za sjednání úvěru, poplatek za vedení úvěrového účtu, poplatek za výpis z úvěrového účtu, poplatek za předčasné splacení. 

Zjišťujte informace o úvěru na auto!

Proto buďte vždy na pozoru a zjistěte si maximum informací o daném úvěru. Je velice snadné něco podepsat a ve výsledku za to draze zaplatit. Vždy doporučujeme řešit vše předem, takže nám zavolejte a my zhodnotíme aktuální nejlepší úvěrové podmínky. 

Úvěr na auto, nebo auto na leasing?

Vedle nebankovních úvěrů se často nacházejí leasingy. Leasingy jsou optimální řešení, pokud je vaše bonita (příjmy a výdaje) tzv. na hraně. Tedy že byste na běžný úvěr nedosáhli, nicméně na leasing dosáhnete a to díky tomu, že jistíte automobilem.

Leasingová společnost si velký technický průkaz nechává u sebe a to do doby celkového splacení úvěru. Úschova velkého technického průkazu a smlouva ve které jste informováni o tom co nastane, pokud splácet přestanete je jasná. S vozidlem bude nakládat leasingová společnost a jednoduše vám jej zabaví, samozřejmě se neděste! Předem jste o všem informování a vyzývání k nějaké dohodě tak, aby k fyzického odebrání vozu vůbec nedošlo.

Má smysl neúčelový bankovní úvěr na auto?

Vedle tohoto se nabízí možnost neúčelových bankovních spotřebitelských úvěrů. Případně účelových úvěrů sloužících přímo na pořízení nákupu vozidla. Klíčovým ukazatel jsou náklady úvěru a s nim spojené podmínky. Hlavní výhodou neúčelového financování je, že s vozidlem můžete jakkoli nakládat. Je prostě vaše a stejně tak je váš spotřebitelský úvěr. Při prodeji nemusíte diskutovat s leasingovou společností či nebankovní institucí. Jednoduše auto prodáte a s penězi naložíte tak, jak potřebujete např. využijete je na pořízení nového vozu. 

Na co si dát skutečně pozor při financování úvěrem na auto?

Vždy si dejte pozor nejen na úrokovou sazbu úvěru na auto. Rovněž na všechny existující poplatky, dále na možnost manipulace s vozidlem a v poslední řadě na povinnost sjednání pojištění vozidla pouze u jedné konkrétní pojišťovny a navíc přes poskytovatele úvěru.

Stačí zavolat a vše probereme 🙂

Finance Morava

úvěr na auto

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.