Hypotéka na byt.

Financování nákupu bytové jednotky v osobním vlastnictví patří mezi nejčastější účel hypotečních úvěrů.

Při nákupu starší bytové jednotky je na místě zamyšlení se nad případnou rekonstrukcí, jelikož je možné v rámci jednoho financování vymezit i část hypotečního úvěru, která bude sloužit pro budoucí rekonstrukci nově pořízeného bytu.

Postup nákupu bytu hypotékou 🙂

První fáze se nachází v realitní kanceláři, kde si konkrétní byt po prohlídce zarezervujete rezervační smlouvou. Následuje úhrada rezervačního poplatku, který ve většině případů slouží jako částka sloužící pro započet části kupní ceny. Po rezervaci se musí zrealizovat proces hypotečního úvěru, který zajistíme za vás, ale potřebujeme doložit vaše dva doklady totožnosti a příjmy, vše ostatní zajistíme.

Před tím než podepíšete rezervační smlouvu v realitní kanceláři, doporučujeme danou nemovitost prověřit právníkem. Odborným prověřením předejdete případným právním vadám. Toto jsme schopni udělat jednoduše za vás! 

Schválení hypotéky na byt.

Pokud máme schválený hypoteční úvěr financující bankou, následuje podpis kupní smlouvy a podpis úvěrové smlouvy. Jak bylo řečeno v předcházejícím odstavci i tady je nutné kupní smlouvu posoudit právníkem, což jsme rovněž schopni zajistit za vás.

Souvislosti s hypotékou na byt.

V souvislosti s hypotečním úvěrem je spojené pojištění nemovitosti, které vyžaduje banka jako zajištění pro případ nenadálé události. Pojištění domácnosti není podmínkou, ale rozhodně na něj nezapomínejte. 

Rizikové životní pojištění je podmínkou pouze u některých druhů hypotečních úvěrů, nicméně my jej našim klientům doporučuje vždy, jelikož musíte být chráněni především v situacích, kdy na sobě máte úvěrový závazek.

Vyřízení hypotečního úvěru na koupi bytu se může zdát jako jednoduché, nicméně tomu tak vždy není. Usnadněte si svůj nákup bytu a zavolejte.

Finance Morava

4 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.