Která banka je nejlepší?

Častý dotaz našich klientů směřuje právě k bankovnímu hodnocení. Otázka zní, která banka je nejlepší? Obecně se nedá určit nejlepší banku na trhu, jelikož má každý člověk jiné potřeby a preference. 

Lze určit nejlepší banku a to podle každoročního hodnocení bank a jimi udělenými oceněními?

Banky si každý rok předávají různá ocenění, takže by obecný názor mohl být čerpán z tohoto. Mezi taková ocenění patří např. banka roku, přívětivá banka, klientská banka, hypoteční jednička apod. Na základě těchto ocenění můžeme dojít k určitému názoru, nicméně jednoznačně určit nejlepší banku i tak nelze.

Počet komerčních bank a určení, která banka je nejlepší.

Výhodou počtu bank je především skutečnost, že každá banka nabízí/umí něco jinak i když se to tak na první pohled nemusí zdát. Člověk by si řekl, běžný účet jako běžný účet, hypotéka jako hypotéka… Ne skutečně tomu takto není. Díky širokému výběru máme možnost volby. Volby, které splní naše individuální potřeby.

Stávající banka není zárukou nejlepšího klientského přístupu.

I když dnes využíváte konkrétní banku, kde zasíláte své příjmy, tak to neznamená, že vám právě tato banka poskytne spotřebitelský či hypoteční úvěr s nejnižší úrokovou sazbou na trhu. Pokud čtete naše blogy, tak jistě víte, že nejnižší úroková sazba neznamená zásadní kritérium u hypotečních úvěrů, jelikož u hypoték hraje roli celkové nastavení produktu. Často stojíme před situací, kdy domácí banka klienta neumí splnit jeho požadavky např. u  hypotečního úvěru, takže jsme nuceni zvolit banku jinou.

Výběr nejlepší banky.

Zkrátka, při výběru banky si musíte položit několik zásadních otázek, které směřují především k vašemu očekávání. Odpověď na otázku, která banka je nejlepší tedy zní – záleží na produktovém zaměření.

Z tohoto blogu je zřejmé, že obecně určit nejlepší banku nelze. Při výběru banky nasloucháme vašim individuálním potřebám a požadavkům a až následně volíme konkrétní banku.

Pokud si nevíte rady, tak nám zavolejte.

Finance Morava

nejlepší banka

Jedna odpověď

Komentáře jsou uzavřené.