Vypořádání SJM úvěrem.

Nastane-li u vás životní situace, kdy dochází k nenávratnému rozvratu manželství. Tedy rozvodu a vy stojíte před situací, že druhého manžela musíte vyplatit z nemovitosti, tak pro vás máme řešení.

Tato situace se jmenuje vypořádání společného jmění manželů, krátce vypořádání SJM úvěrem.

Je pravidlem, že pokud jeden z manželů získává majetek, který spadal do režimu společného jmění manželů, tak tomu druhému jenž majetek přenechává náleží peněžité vypořádaní.

Vypořádaní jako takové, jde samozřejmě realizovat svými penězi, které do SJM nepatří. Pokud však takovou částkou nedisponujete, což je u vypořádaní nemovitostí obvyklé, jelikož se jedná o částky ve stovkách tisíc, můžete se prohlédnout po úvěrových produktech. 

Vypořádání společného jmění neúčelovým úvěrem?

Klienti často z neznalosti volí neúčelové úvěrové produkty, které mají významně kratší splatnost. Co se týče úrokové sazby, tak ta je aktuálně v 8/2022 dost podobná. Myslíme tím rovnost úrokových sazeb na účelových a neúčelových produktech. Nicméně si musíme uvědomit, že úrokové sazby na spotřebitelských neúčelových úvěrech jsou nabízeny od. Finální úroková sazba může být skutečně významně dražší. 

Vypořádání společného jmění účelovým úvěrem?

Účelový úvěrový produkt je pro vypořádání společného jmění manželů skutečné ideální. Nicméně účelové úvěrové produkty se musejí vztahovat k vypořádání za nemovitost. Pokud není předmětem vypořádání SJM nemovitost, ale jsou to pouze věci movité (auta, elektronika apod.), nejde pro tyto účely hypoteční úvěr použít, tudíž se nabízí úvěr spotřebitelský.

Pokud si nevíte rady, rádi vám se vším pomůžeme.

Finance Morava

vypořádání společného jmění manželů

3 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.