Cestovní pojištění.

Dovolené jsou v plném proudu, avšak letošní ,,sezóna“ je ve znamení přeplněných letišť a rušených odletů. Důvody jsou zřejmé, po předcházejících letech, kdy nás omezovala pandemie jsme opět ,,volní“ a ten kdo může, tak na zahraniční dovolenou vyrazí. Rozhodně nezapomínejte na cestovní pojištění!

Ať už cestujete do zahraničí přes cestovní kancelář, nebo po své vlastní trase, tak se vždy poohlédněte po cestovním pojištění. Výhodou cestovní kanceláře je, že vám toto pojištění připomene a ráda zprostředkuje, tudíž se nestane, že byste odjeli na dovolenou nepojištěni. 

Pojištění a cestování po vlastní ose?

Pokud však cestujete po své ose, je šance zapomenout se pojistit mnohem vyšší, jelikož řešíte plánování trasy, nakoupení potřebných věcí a v neposlední řadě mnoho pracovních úkolů, takže na pojištění se podaří velice jednoduše zapomenout. 

Pojištění do sousedních zemí?

Máme zkušenost s tím, že se klienti na zahraniční cesty do sousedních států nepojišťují, jelikož to nevnímají jako zahraniční cestu. To že jsou pro některé z nás hranice se sousední zemí vzdálené pouze 50km je fajn, ale skutečně se jedná o sousední zahraniční zemi a tedy je nutné pojištění mít.

Cestovní pojištění je součástí běžného účtu?

Některé banky nabízejí svým klientům cestovní pojištění, které je obsaženo v jejich účtu/platební kartě. Tato skutečnost je zajímavým benefitem, nicméně je na místě si vždy před cestou zkontrolovat pojistné krytí a pojistné limity takového pojištění. Pojistné krytí ve smyslu zemí na které se pojištění vztahuje, typu cesty, pojištěných osob, sportovní činnosti a mnohé další. 

Díky kontrole předejdete zbytečným nepříjemnostem s neplněním pojistných událostí. Pokud si nevíte rady, zda jste dostatečně pro danou cestu pojištění, tak nám zavolejte na konzultaci. 

Umíme srovnat všechna cestovní pojištění, které pojišťovací trh nabízí.

Zavolejte nám!

Finance Morava

cestovní pojištění

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.