Pojištění odpovědnosti z občanského života.

Pojištění vztahující se na všechny škody vzniklé z důvodu poškození cizí věci nebo zdraví, takže pokud někomu poškodíme neúmyslně cizí věc, bude za nás vzniklou škodu hradit pojišťovna. Jestli si říkáte, že přece nikdy nikomu nic nezničíte, tak vám položíme otázku. A co vaše děti, případně domácí mazlíčci?

Zkušenost klienta s odpovědností z občanského života.

Uvedu jeden příklad, který se skutečně stal. Klientovi utekl pejsek a vběhnul do silnice, když ve stejný moment jel po silnici cyklista. Cyklista po spatření pejska stisknul brzdy a v plné rychlosti přeletěl přes řídítka. Dopadem na zem si způsobil mnohočetné zlomeniny paže a rozdrtil si rameno.

Cyklista se po nehodě léčil déle než půl roku. Závěrem léčby bylo trvalé omezení hybnosti paže, snížená citlivost v prstech. Cyklista byl povoláním chirurg a způsobené zranění mu zamezovalo nadále vykonávat tuto činnosti. 

Na co se vztahuje pojištění odpovědnosti z občanského života.

Cyklista žádal po našem klientovi náhradu za způsobený úraz, za veškerou léčbu, trvalé následky, ušlý výdělek za dobu léčby, nemožnost vykonávat nadále povolání chirurga. Celková částka se pohybovala přes 13 mil. Kč. Náš klient měl pojištění odpovědnosti sjednáno na částku 10 mil. Kč. Zbylou částku uhradil z prodeje jeho vlastní nemovitosti. 

Představte si, že by pojištění sjednáno neměl, musel by dluh ve výši 10 mil. Kč, měsíčně splácet a pravděpodobně by žil z životního minima

Nepodceňujte pojištění! Finance Morava!

pojištění odpovědnosti

5 komentářů

Komentáře jsou uzavřené.