Proč je pojištění nemovitosti důležité?

Pokud vlastníte jakoukoli nemovitost, vždy byste se měli zamyslet nad jejím pojištěním. Na co konkrétně se pojištění nemovitosti vztahuje? Pojištěním nemovitosti máte pojištěnou stavbu, pevně spojené věci se stavbou, případně její příslušenství jako je garáž, kůlna apod. Představte si, že si váš dům chytnete do ruky a obrátíte vzhůru nohama. Vše co vypadne, patří do pojištění domácnosti, vše co zůstane, se vztahuje na pojištění nemovitosti.

Máte existující pojištění nemovitosti?

Pokud již pojištění nemovitosti máte, doporučujeme vám nechat vaši pojistnou smlouvu prohlédnout pojišťovacím specialistou. Pravým důvodem kontroly nejsou vždy jen podmínky případného pojistného plnění, ale hlavně pojistná hodnota. V posledních letech ceny nemovitostí významně rostou, někde až raketově, takže je důležité mít pojištěnou nemovitost na dostatečnou pojistnou hodnotu.

Co je podpojištění nemovitosti?

V případě, kdy je vaše nemovitost takzvaně podpojištěna, bude vám pojišťovna plnit vzniklé pojistné události zkráceně a potřebné peníze pro uvedení nemovitosti do původního stavu vám jednoduše budou chybět. 

Existující výluky pojistného plnění u pojištění nemovitosti.

Záleží nejenom na pojistné hodnotě, ale taky na podmínkách pojistného plnění, lépe řečeno na jednotlivých výlukách. Výluky je možné přeložit jako situace, kdy vám pojišťovna nezaplatí vůbec nic, jelikož vás o tom informovala v pojistných podmínkách (např. výluka poškození nemovitosti zvířetem).

Existují pojistná rizika, která si v pojistné smlouvě pojišťovat povinně nemusíte. Mezi nejčastější patří povodeň, záplava aj. Musíte si vždy uvědomit, že i když bydlíte na kopci, neznamená to, že vás při velké průtrži mračen nemůže voda z přilehlého pole nad vámi vyplavit. Proto je nutné u zřizování pojistné smlouvy uvažovat komplexně. 

Cena pojištění nemovitosti není zásadní kritérium.

Cena pojištění je pro většinu klientů klíčová a my tuto skutečnost ctíme. Našim klientům však vždy doporučujeme především garanci bezproblémového pojistného plnění s veškerým servisem před samotnou cenou.

Finance Morava!

pojištění nemovitosti

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.