Investiční životní pojištění.

Spořicí/investiční životní pojištění je mnohdy zaměňováno za pojištění rizikové. Ano, i v tomto produktu je možné pojistit jednotlivá pojistná rizika, jako jsou například smrt, plná invalidita apod. 

K čemu slouží investiční životní pojištění?

V každém případě krytí rizik není primární funkcí tohoto produktu. Primárním funkcí spořícího/investičního životního pojištění je spoření. Vždy je nutné znát detail takového produktu, jelikož jsme historicky na finančním trhu zažili, že klienti spořili a po uplynutí řady let nic závratného nenaspořili. Případná pojistná plnění byla velmi nízká. 

Bylo to způsobeno tím, že produkt měl příliš vysoké poplatky za správu a zároveň předražená pojistná rizika, která byla zároveň velice nedostatečná. Jednoduše jste platili za něco, co nepotřebujete. 

Na co si dát pozor při investičním životním pojištění?

V dnešní době se setkáváme s podobnými produkty jen v případech, kdy klienti narazili na finančního poradce, který měl jediný záměr vydělat na klientech. Za podobně nesmyslně nastavené produkty je velmi tučná provize…

Pojďme společně uzavřít investiční životní pojištění, které dává smysl!

Spořicí životní pojištění především doporučujeme uzavírat v situaci, kdy vám zaměstnavatel do takového produktu bude zasílat peníze formou zaměstnaneckého benefitu. Jedná se o spoření, takže rizika pro případ smrti, invalidity, úrazu by se v této nedokonale pojistce neměla vyskytovat, případně by měla byt pojištěna na minimální peněžní částky. Budete tedy spořit a vaše prostředky se budou zhodnocovat. Rizikové pojištění musí být sjednáno samostatně.

Pokud tápete, kdy dává spořící/investiční životní pojištění smysl, zavolejte či napište.

Finance Morava!

investiční životní pojištění