Spořit, chcete-li odkládat si část svého měsíčního výdělků stranou je podle nás povinností každého pracujícího člověka! Říkáte si, že na odkládání části vašich výdělků nemáte dostatek volných peněz, a tudíž si takovou parádu nemůžete dovolit? Mýlíte se, spořit je možné již od pár stovek měsíčně! 

Pokud bychom se přikláněli k nejrůznějším ekonomickým doporučením, které nás vedou k odkládání nejméně třiceti a více procent měsíčního výdělku, pak chápu, že se každý z nás v daný moment nemusí nacházet v situaci, kdy si takové měsíční spoření může dovolit. 

Spořící účty

Nicméně spořit si může opravdu každý z nás, a to už od pár stovek měsíčně. Mezi základní spořicí produkty patří spořicí účty, které si můžete představit jako pokladničku, do které si ukládáte část svých volných prostředků. Oproti pokladničce mají spořicí účty výhodu, že se vložené peníze nadále zhodnocují. Od spořicích účtů můžeme očekávat sice nižší zhodnocení, ale větší dostupnost finančních prostředků. 

Doplňkové penzijní spoření

Vedle spořicích účtů se nabízí spořicí produkty se státním příspěvkem, případně v souběhu s příspěvkem zaměstnavatele. Jedná se o doplňkové penzijní spoření. 

Zaměstnavatele často přispívají i na nejrůznější životní pojištění, tam však státní příspěvek není, mají ale jiné výhody. Doplňkové penzijní spoření je spoření na důchod, takže dlouhodobý produkt. Zhodnocení doplňkového penzijního spoření, státní příspěvky a případné příspěvky zaměstnavatele nám v řádech let vytvoří i při našem menším měsíčním vkladu velice zajímavou hromádku peněz.

Stavební spoření

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na stavební spoření, které je tady s námi už několik desítek let. Vzhledem ke státním příspěvkům má stále své opodstatnění. Nejkratší doba spoření  je 6 let, pak si můžete našetřenou částku včetně státních příspěvků a zhodnocení vkladu vybrat, ale nemusíte a můžete pokračovat ve spoření nadále.

Spořte s námi!

spoření