Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr je účelové financování, které se poskytuje za účelem pořízení vlastního bydlení, vlastní rekreace či pořízení bydlení pro třetí osoby (nájemní byty). Financovat můžeme i pořízení stavebního pozemku či nákup bytových domů. Hypoteční úvěr se vyznačuje především svou délkou splatnosti, tj. až 30 let, zároveň nízkou úrokovou sazbou a mnohaletou garancí této úrokové sazby. Nemusí se vždy jednat pouze o účel koupě. Hypotéka umí financovat veškeré souvislosti spojené s výše jmenovanými objekty úvěru. 

Co myslím veškerými souvislostmi? Může se jednat o financování rekonstrukce bytu, domu, chaty, bytového domu. Rekonstrukce může probíhat nejen stavební firmou, ale zároveň svépomocně, takže nemusíte vždy dokládat faktury za materiál či práci, pouze se kontroluje prostavěnost. 

Výstavba domu

Dalším účelem může být výstavba rodinného domu na kupovaném pozemku, případně na pozemku, který již vlastníte. Výstavba je podobná rekonstrukci, tudíž můžete stavět svépomocně, případně realizační firmou, a je čistě na vás, zda budete schopni doložit faktury, nebo pouze prostavěnost.

Refundace

Pokud jste investovali svoje vlastní peníze do nemovitosti a aktuálně se nacházíte v situaci, kdy potřebujete tyto vaše peníze nějak dostat z nemovitosti zpět k jinému využití, máme tady produkt, který má řešení pro tuto situaci a nese název refundace. Jednoduše umí proplatit vaše vlastní peníze, které jste vložili do nemovitosti – a to až několik let zpětně.

Vypořádání SJM 

Ne každý ví, že lze hypotečním úvěrem financovat i vypořádání společného jmění manželů po rozvodu. Samozřejmě se musí vypořádání vztahovat k nemovitosti, ale do celkové částky lze schovat i peníze, které se vážou k jiným věcem.

Vypořádání sourozenců z daru nemovitosti nepatří mezi častý účel hypotečního úvěru. Důvod je jasný, zapomíná se na to! Poradci se přiklánějí k neúčelovým produktům, což nedává smysl. Jestliže řešíte vypořádání společného jmění manželů, případně vypořádání darované nemovitosti, je vždy na místě myslet na účel hypotečního úvěru rekonstrukce. Většina klientů na toto zapomíná a následně řeší, kde sehnat peníze na udržovací práce, případě i rozsáhlejší rekonstrukci.

Refinancování hypotéky

Hypotéku už máte, ale nejste spokojeni ve stávající bance? Úroková sazba vám přijde neúměrně vysoká a související podmínky nezajímavé? Nezoufejte, řešením je refinancování stávající hypotéky do banky jiné, kde spokojeni budete.

V případě, že potřebujete neúčelové peníze, je na místě neúčelový hypoteční úvěr. Skutečně se dají získat neúčelové peníze i z hypotečního úvěru! Výhody hypotečního úvěru už znáte.

Neztrácejte čas hledáním ideální hypotéky, stačí nám zavolat a my to uděláme za vás!

Finance Morava

 

18 komentářů

Komentáře jsou uzavřené.